TARİHÇEMİZ

“2004 yılında açtığımız dershaneler ile temelini attığımız BİLGİÇ KOLEJİ; Narlıdere, Güzelbahçe ve son olarak Çeşme’de öncü eğitim hizmetlerinin gururunu yaşıyoruz.

Özel Bilgiç Okulları çatısı altında Türk Milli Eğitim sistemi rehberliğinde Özel Bilgiç Okulları ile Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi düzeyindeki öğrencilere eğitim ve öğretim imkanı sunuyoruz. Özel Çeşme Bilgiç Okulları olarak çok yönlü yapılandırmacı eğitim yaklaşımımız ile sevgi, güven ve başarı ilkemiz doğrultusunda, eğitim-öğretim yaparken velilerimiz ile her an işbirliği içindeyiz.

Öğrencilerimiz ulusal değerlere saygılı Atatürk Cumhuriyeti’nin ilke ve değerlerine sahip, ileri seviyede donanım gerektiren akademik ortamlarda başarılı, evrensel değerlerle donatılmış, sosyal ve toplumsal duyarlılığı olan eleştirel ve analitik düşünce yetisi gelişmiş, kendine güvenen çevre bilinci var olan, sanata ve spora değer veren, mutlu bireyler yetiştirmekteyiz.

Eğitim anlayışımız, öğrencilerimizin kendi ayakları üzerinde durabilmesi ve öğrendiği bilgileri yaşamına entegre ederken toplumsal duruşunu kazanabilmesini hedefler.

Kuruluşumuzdan bu yana ulusal, akademik sanat, spor alanlarında ve LGS, TEOG, YGS, LYS sınavlarında çok sayıda başarıya imza attık. Her yıl da başarılarımıza yenisini ekliyoruz.

Ülkemizi geleceğe en iyi biçimde taşıma inancı, kararlılığı ile başladığımız her eğitim-öğretim yılında Özel Bilgiç Okullarına ve ülkemize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”


Ayatullah Bilgiç

Kurucumuz